„Ili MI ili ONI u raspodijeli sredstava ministarstava“
Srijeda, 08 Srpanj 2015

 

7. srpnja 2015. godine načelnik Općine Konjščina sudjelovao u Krapini na konferenciji za novinare - punog naziva „Ili MI ili ONI u raspodijeli sredstava ministarstava“, gdje je detaljno izlagao o SDP-ovoj neravnomjernoj podjeli sredstava. Nesposobnost aktualne vlasti, jednim velikim dijelom osjetila je cijela lokalna i regionalna samouprava jer su reformom poreza na dohodak doslovno devastirani proračuni svih lokalnih jedinica.

 

Umjesto da ispune Plan 21 i decentraliziraju državu, država nikada nije bila centraliziranija i nikada lokalne sredine nisu bile toliko ovisne o centralnoj vlasti. S druge strane, nažalost, na području naše županije kontinuirano se događa još jedna velika nepravda. Zbog očigledne političke netrpeljivosti i isključivosti, ono malo novaca što dolazi, dolazi gotovo isključivo u one sredine u kojima je Kukuriku opcija na vlasti. Radi se mahom o malim iznosima koji govore koliko je Kukuriku Vlada nesposobna, ali u ovakvim odnosima, u odnosima koji su nastali nakon porezne reforme koja je uništila naše proračune, svaka kuna dobro dođe. Ako ništa drugo, barem da se ne osjećamo dodatno poniženi.

 

Ako aktualna Vlada, Siniša HajdašDončić i župan Kolar na ovaj način vide ravnomjerni razvoj naše županije, onda je to žalosno i sramotno.

 

Poticajima Ministarstva graditeljstva, Ministarstva regionalnog razvoja te ostalim poticajima koje daju, doslovno ljude u Zagorju dijele na one koji su njima bliski i na one koji se politički s njima ne slažu. Svojim političkim obračunom s načelnicima i gradonačelnicima koji nisu dio Kukuriku koalicije vrše obračun s našim stanovnicima ( neovisno o tome kako oni politički razmišljaju), s našim mladima koji napuštaju Hrvatsko zagorje i sa svima onima kojima je poštena i pravedna Hrvatska u srcu.

 

Sve ovo ranije nabrojano, vidljivo je i u načinu odabira raznih zahtjeva za financiranje projekata u 2015. godini, pa je tako Ministarstvo graditeljstva za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i komunalnog standarda u 2015 iznos od 505.000,00 kn odobrilo gradovima i općinama u Krapinsko- zagorskoj županiji gdje je na vlasti Kukuriku koalicija, dok je 65.000,00 kuna odobreno ostalima; Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU je iz Programa održivog razvoja lokalne zajednice za sufinanciranje u 2015. godini odobrilo iznos od 1.409.000,00 kuna Kukuriku koaliciji, a 403.000,00 kune samo jednoj općini gdje je na vlasti HDZ. Ministarstvo turizma je dodjelilo potpore projektima turističkih inicijativa i proizvoda na turistički nerazvijenim područjima u 2015. godini OPG-u Marko Kos, Obrtu za ugostiteljstvo i turizam „Zelenjak- Ventek“ i Termama Tuhelj d.o.o., čiji su svi vlasnici visoko pozicionirani članovi SDP-a u našoj županiji.

 

Pozivamo aktualnu Vladu da prestane s djeljenjem našeg Zagorja na lijevo i desno, jer takvih podjela kod nas nema, to su podjele u njihovim glavama. Umjesto da obilaze gradilišta koja su kontinuirani projekti nekoliko posljednjih Vlada a biti će i nekoliko budućih, za koja su rekli da ih ne misle obilaziti u predizborne svrhe, radijeneka obiđu ona gradilišta koja su se raspala zbog njihove nesposobnosti u izgradnji.Tako trenutno u Krapini imamo kolaps prometa zbog srušenog mosta u Žutnici, gdje su propali milijuni kuna zbog njihova neznanja. Neka obilaze takve stvari jer one govore o njihovom znanju i sposobnosti.

 

Mogu nam uzeti svaku kunu, mogu nas pokušati poniziti ali narod sve vidi i narod sve zna. Mi se veselimo svemu dobrome što naprave naši kolege iz drugih stranaka, ali ne damo na naše ljude i naše općine. Za razliku od njih, jednako volimo i poštujemo svaki pedalj našeg Hrvatskog zagorja!

 

 

 

 
« Prethodna   Sljedeca »
 

Tko je Online

Gostiju online: 2

Konjšćina u slici

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator